l

Ut wisi enim ad minim veniam, quis laore nostrud exerci tation ulm hedi corper turet suscipit lobortis nisl ut

Recent Posts

    Brak wpisów do wyświetlenia.

Image Alt

Krzywy siad

Moje dziecko krzywo siedzi… i co dalej?

Wystarczy spojrzeć czasami jak nasze dziecko siedzi przy stole, biurku przy komputerze lub w jakiej pozycji ogląda telewizor.

Wystarczy też niestety aby to “okazjonalne “siedzenie asymetryczne zmieniło się w nawyk i przyczyniło do zmian w kręgosłupie i postawie Twojego dziecka – czasami na stałe.

Oto kilka FAKTÓW dotyczących POSTAWY u dzieci:

  • Dzieci nie rozróżniają DOBREJ POSTAWY od ZŁEJ
  • Dzieci sobie jej po prostu jej nie uświadamiają
  • Dzieci dlatego nie reagują poprawnie na komendę rodziców PROSTUJ SIĘ!

Długotrwale, nawykowo utrzymywana zła postawa przechodzi we wzorzec ruchowy i może zostać utrwalona na lata!!!

Poprawa struktur, funkcji ciała oraz praca ze świadomością, poczuciem daje pozytywne efekty w poprawie postawy ciała a także zmiany nawyków i wzorców ruchowych.

Czasami mała wskazówka dla pacjenta czego ma NIE robić lub jak robić to poprawnie oraz “wyłapanie” podczas wizyty konsultacyjnej przyczyny dlaczego kręgosłup dziecka się krzywi jest niezbędne do osiągnięcia poprawy postawy.

Jedna z naszych kilkunastoletnich pacjentek, która zgłosiła się do gabinetu z “krzywym” kręgosłupem i podejrzeniem skoliozy” miała już jak się okazało w badaniu rotację tułowia w jego części lędźwiowej o wartości 10 stopni. U dziewczynki przyczyną pojawiających się już zmian strukturalnych zauważonych podczas badaniem skoliomterem był nieprawidłowy siad asymetryczny przyjmowany podczas codziennych aktywności.

Stosowane metody rehabilitacyjne takie jak metoda FITS, czy BSPTS by Rigo czy metoda PNF maja za zadanie uświadomić dziecku przyjmowaną niepoprawną sylwetkę , ale także ją skorygować poprzez świadome wyuczone techniki i mechanizmy kontroli postawy.

Jeśli niepokoi Cię postawa u dziecka lub jego niepoprawna pozycja siedząca KONIECZNIE skonsultuj to z lekarzem lub fizjoterapeutą .W wielu przypadkach można zapobiec dalszym zmianom w obrębie kręgosłupa, tak aby nie dopuścić do zmian strukturalnych w ciele dziecka, a przede wszystkim w kręgosłupie i dopuścić do powstania skoliozy.

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wizytę?

Kontakt telefoniczny +48 720 535 535
Email: kontakt@neurorehabilitacjaopole.pl
Adres: ul. Samborska 15 Opole