l

Ut wisi enim ad minim veniam, quis laore nostrud exerci tation ulm hedi corper turet suscipit lobortis nisl ut

Recent Posts

  Brak wpisów do wyświetlenia.

Prywatne turnusy rehabilitacyjne – dla osób w śpiączce, po wypadku, udarze mózgu

Zapraszamy Państwa
do skorzystania z turnusów rehabilitacyjnych w ośrodku NEUROREHABILITACJA

Dla pacjentów, którzy nie mają możliwości codziennego dojazdu do naszego ośrodka organizujemy turnusy rehabilitacyjne.

Zadzwoń i umów termin turnusu +48 720 535 535

Koszty turnusu
rehabilitacyjnego

CENNIK TURNUSOWY

Konsultacja fizjoterapeutyczna /pierwsza wizyta- 200zł
Terapia ruchowa – 140zł
Nocleg (nowy cennik od 06/2023):
100 zł/doba – osoba dorosła Nocleg
160zł/doba – osoba dorosła/dziecko wraz z opiekunem
dopłata 60 zł/doba – dodatkowa osoba/dziecko
dopłata 80 zł/doba – dodatkowa osoba dorosła
Apartament – 220 zł/doba – 2 osoby (dodatkowe osoby opłata wg cennika)


Kalkulacja pobytu tygodniowego:

3 terapie dziennie przez 5 dni + konsultacja (poniedziałek-piątek) – (3x140zł) x 5 dni = 2100zł + 200zł = 2300 zł
Nocleg – 2 osoby (np. os. dorosła.+ opiekun) 220zł (apartament) x 5 dni = 1100 zł (nie wliczając weekendów)
Łącznie 3 400 zł

Kalkulacja pobytu miesięcznego:

3 400 zł x 4 tygodnie = 13 600 zł

Cena może ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.


Rezerwacja turnusu następuje po wpłaceniu zaliczki w wysokości:
400 zł (przy rezerwacji turnusu tygodniowego)
750 zł (przy rezerwacji turnusu 2 tygodniowego)
najpóźniej do 14 dni po dokonaniu rezerwacji terminu. Jeżeli wpłata nie zostanie dokonana następuje anulowanie terminu.

Neurorehabilitacja sp. zo.o
Ul. Samborska 15
45-316 Opole

Bank: Raiffeisen Bank Polska S.A. : 81 1750 0012 0000 0000 3742 8035

W tytule przelewu proszę podać termin turnusu oraz imię i nazwisko uczestnika.

Poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących turnusów rehabilitacyjnych u Nas w ośrodku Neurorehabilitacja w Opolu:

Co to jest turnus rehabilitacyjny?

Turnus rehabilitacyjny jest dla pacjentów, którzy wymagają specjalnej opieki, bądź nie mają możliwości codziennego dojazdu  do naszego ośrodka.

Do dyspozycji pacjent ma wtedy pokój dwuosobowy lub, jeśli wymaga tego jego stan zdrowia- apartament. Ilość i rodzaj terapii dostosowany jest do indywidualnych potrzeb chorego.

Jakie jest wyposażenie ?

Pokoje są wyposażone w łóżko rehabilitacyjne automatyczne (materac przeciwodleżynowy + pokrowiec nieprzemakalny) oraz tapczan lub kanapę.
Do dyspozycji Państwa jest wspólny aneks kuchenny oraz łazienka i toaleta (lodówka, płyta, piekarnik, mikrofala, serwis, sztućce). W pokojach są zamontowane wiatraki sufitowe oraz klimatyzacja w części wspólnej.

Co muszę ze sobą zabrać?

Prosimy pamiętać o zabraniu:

 • lekarstw
 • środków higienicznych
 • dokumentacji medycznej
 • wygodnej odzieży sportowej
 • obuwia sportowego

 

Czy jest zapewnione wyżywienie?

Wyżywienie jest we własnym zakresie pacjentów. Posiłki można sporządzać samemu (do dyspozycji jest wyposażony aneks kuchenny)  lub skorzystać z cateringu z pobliskich firm (np. Pierożek, Bar Sznycelek – abonamenty obiadowe, Promyk). W niedalekiej odległości jest centrum handlowe, markety spożywcze oraz apteki.

Czy jest zapewniona opieka?

Opieka nie jest zapewniana w naszym ośrodku. Bardzo często jesteśmy myleni z sanatorium- to jednak inna działalność.

Za dodatkową opłatą i po wcześniejszej informacji jesteśmy w stanie dokonać wyceny usług opiekuna medycznego. W tej sprawie prosimy o kontakt pod nr tel. 720 535 535.

Jeśli pacjent jest w stanie poruszać się samodzielnie i wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego- jak najbardziej na turnus może przyjechać sam. Jednak w przypadku pacjenta leżącego, wskazany jest przyjazd z opiekunem.

Czy jest możliwa inna konsultacja lekarza specjalisty?

Jak najbardziej! Mamy grono zaufanych lekarzy specjalistów, np. Neurolog, Psychiatra, Lekarz internista, Laryngolog, Badanie Biofeedback, Badania laboratoryjne.
Opłata jest doliczona do końcowej faktury według cennika danych specjalistów.

Jak wyglądają terapie?

Turnus rozpoczyna się konsultacją specjalisty fizjoterapii – dr Grzegorz Biliński. Następnie omówiony jest plan terapii oraz przekazanie informacji kadrze fizjoterapeutów.

Wyrażając chęć odbycia turnusu rehabilitacyjnego pacjent w ciągu dnia ma minimum 3 terapie ruchowe. Dodatkowo można dobrać kolejne terapie do wyboru (ruchowa, logopedyczna, psychologiczna, trening biofeedback, komora hiperbaryczna).

Kiedy mogę przyjechać?

Terminy turnusów lepiej zarezerwować jak najszybciej. Każdy turnus rozpoczyna się w poniedziałek, a kończy w piątek (weekendy są odpoczynkiem dla pacjenta oraz kadry fizjoterapeutów). Jest możliwość nieodpłatnego przyjazdu dzień wcześniej (niedzielne popołudnie), by w poniedziałek wcześniej rozpocząć terapie.

Jak wygląda rozliczenie za turnus?

Rozliczenie jest zależne od pacjenta. Według potrzeb wystawiana jest faktura płatna na miejscu (gotówka, karta kredytowa) lub faktura przelewowa (imienna, na fundacje lub firmę) z terminem 7 dni od daty wystawienia.

Jaki jest koszt np. turnusu tygodniowego?

Wycena oraz przykładowa kalkulacja kosztów zawarta jest w kosztorysie przedstawionym obok.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem, dlatego, że przy rezerwacji terminu obowiązuje wpłacenie zadatku na poczet turnusu. Zadatek jest później odliczany od całości kwoty za odbyty turnus.

Zadzwoń i umów termin turnusu +48 720 535 535

Rehabilitacja po udarze lub wypadku w komfortowych warunkach – wybierz prywatny turnus rehabilitacyjny

Dla pacjentów, którzy nie mają możliwości codziennego dojazdu do naszego ośrodka organizujemy turnusy rehabilitacyjne w Opolu. Pobyt na turnusie rehabilitacyjnym ze względu na ilość terapii oraz czas pobytu daje nam terapeutom, ale przede wszystkim pacjentom, możliwość wypracowania postępów w rehabilitacji.

W naszym ośrodku przygotowaliśmy dla Państwa 3 pokoje z wspólną kuchnią i jadalnią oraz dwiema łazienkami znajdującymi się na I piętrze budynku. Posiadamy również jeden apartament z aneksem kuchennym znajdujący się na parterze.

Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych (pokoje, łazienki, korytarze oraz gabinety). Gabinety, w których prowadzona jest rehabilitacja pacjentów znajdują się na parterze budynku oraz II piętrze.

Podczas pobytu jest możliwość przygotowywania posiłków w części kuchennej.

Część hotelowa jak również rehabilitacyjna znajduje się w tym samym budynku wyposażonym w:

 • windę,
 • wentylację mechaniczną z rekuperacją,
 • stację uzdatniania wody,
 • klimatyzację,
 • ogrzewanie podłogowe,
 • telewizję oraz internet (WI-FI oraz hotspot w każdym pokoju).

Turnusy rehabilitacyjne prywatne – dlaczego właśnie nasz ośrodek?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że objęcie kompleksową opieką pacjenta w trakcie rehabilitacji nie zawsze jest możliwe. Dlatego podczas naszych prywatnych turnusów rehabilitacyjnych staramy się stworzyć przyjazne środowisko do tego, aby poczynić znaczące postępy w terapii. Rehabilitacja po udarze czy po wypadku przebiega znacznie sprawniej pod okiem naszych specjalistów. Jesteśmy także ośrodkiem rehabilitacyjnym dla osób w śpiączce. Każdy z terapeutów dokłada starań, aby czas spędzony na prywatnym turnusie rehabilitacyjnym przełożył się na realne zmiany w funkcjonowaniu pacjenta oraz relane efekty po powrocie do domu. Do potrzeb pacjenta podchodzimy ze zrozumieniem, ale także stawiamy wymagania i dążymy do osiągnięcia zamierzonych celów. Właśnie to sprawia, że nasze turnusy rehabilitacyjne w Opolu to produktywnie spędzone dni i potrzebny etap w drodze do odzyskania sprawności.

Rehabilitacja dzieci – sprawdź nasze metody. W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

Turnusy rehabilitacyjne 7 dniowe w Opolu – skondensowana terapia

W naszym ośrodku Neurorehabilitacji w Opolu oferujemy specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, które są dostosowane tak, aby zapewnić kompleksową, intensywną terapię w komfortowych warunkach. Każdy z turnusów jest zaplanowany tak, by dostarczyć maksymalne korzyści dla pacjentów w różnych grupach wiekowych i z różnymi potrzebami rehabilitacyjnymi.

Nasze 7-dniowe lub kilkutygodniowe turnusy rehabilitacyjne oferują kompleksowe wsparcie i intensywną terapię w komfortowych warunkach. Program jest, zaplanowany by maksymalnie wykorzystać każdy dzień pobytu, oferując pacjentom szeroki wachlarz terapii dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i celów rehabilitacyjnych.

Poczytaj też o metodzie PNF.

Turnus rehabilitacyjny dla dorosłych

Dorosłym pacjentom po udarach, urazach (urazy rdzenia kręgowego, urazy ortopedyczne, stany po operacjach) , wypadkach, w przebiegu różnych schorzeń neurologicznych ( SLA, EDL syndrome, choroba Parkinsona, polineuropatie, dystrofie mięśniowe, żadkie choroby neurologiczne i genetyczne) oferujemy turnusy rehabilitacyjne, które pomagają wrócić do lepszego zdrowia i funkcjonowania w przebiegu choroby Nasze turnusy zapewniają zarówno profesjonalne wsparcie medyczne, jak i szansę na odpoczynek w przyjaznej, wspierającej atmosferze.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży z wadą postawy i skoliozą

Turnus skierowany do dzieci i młodzieży z wadą postawy i skoliozą (choroba Cheurmanna, plecy płaskie, okrągłe, stopy płasko koślawe , skoliozy idiopatyczne i neurologiczne). Podczas turnusu dokonujemy badania pacjenta i planujemy proces leczenia uwzględniając aktualny stan pacjenta, aktualny etap leczenia, konsultujemy w razie potrzeby z ortorykiem i lekarzem możliwość leczenia gorsetowego, czy też konieczność leczenia operacyjnego.

Dokonujemy oceny gorsetu do aktualnego etapu leczenia pacjenta, uczymy oddychania derotacyjnego w gorsecie i bez , dobieramy indywidualne wzorce korekcyjne stosując metody specyficzne leczenia skolioz jak FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) czy BSPTS (Barcelońska Szkoła Terapii Skolioz) zalecane przez SOSORT (Międzynarodowa organizacja leczenia i Terapii deformacji kręgosłupa). Stosujemy się do międzynarodowych wytycznych w procesie leczenia pacjentów.

Dodatkowo podczas turnusu pacjent jest uczony poprawnej pozycji ciała podczas podstawowych czynności dnia codziennego jak stanie siedzenia oraz podczas aktywności związanymi z wykonywaniem swoich zajęć dodatkowych – gra na instrumencie , pozycja podczas sportu, hobby.

Terapia zawsze jest dobrana indywidualnie do pacjenta

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych

Turnusy dla dzieci niepełnosprawnych zapewniają nie tylko specjalistyczną opiekę i terapie dostosowane do ich potrzeb, ale także możliwość integracji i zabawy. Taka forma rehabilitacji jest nieoceniona w stymulowaniu rozwoju dziecka, poprawie jego funkcji motorycznych oraz komunikacyjnych, a także w budowaniu pozytywnego nastawienia do dalszej terapii.

Turnus rehabilitacyjny ortopedyczny

Prowadzimy turnusy rehabilitacyjne o profilu ortopedycznym. Skupiają się na przywracaniu funkcji ruchowych po urazach, operacjach czy w chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Poprzez kompleksową terapię, ćwiczenia i konsultacje, stawiamy na szybką i skuteczną rekonwalescencję.

Turnus rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej w Opolu – wybierz nas!

Zachęcamy do wybrania naszego ośrodka w Opolu, gdzie każdy pacjent traktowany jest z największą troską i profesjonalizmem. Oferujemy turnusy rehabilitacyjne dostosowane do szerokiego spektrum potrzeb. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i dołącz do grona osób, które skorzystały z naszej oferty, by poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Ile kosztuje turnus rehabilitacyjny 2024?

Cena turnusu rehabilitacyjnego może się różnić w zależności od rodzaju i długości turnusu, a także od zakresu świadczonych usług. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje o cenach turnusów na dany rok najlepiej jest bezpośrednio skontaktować się z naszym ośrodkiem. Oferujemy różnorodne pakiety, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych pacjentów.

Jak długo czeka się na turnus rehabilitacyjny?

Czas oczekiwania na turnus rehabilitacyjny może być różny i zależy od wielu czynników, w tym od aktualnego zapotrzebowania oraz dostępności miejsc. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z naszym ośrodkiem, aby móc zaplanować i zarezerwować turnus w odpowiednim dla Ciebie terminie. Im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większa pewność, że znajdziemy dla Ciebie miejsce w dogodnym czasie.

Jakie dokumenty trzeba zabrać na turnus rehabilitacyjny?

Przygotowanie odpowiednich dokumentów jest istotnym elementem planowania turnusu rehabilitacyjnego.

Pacjenci powinni zabrać ze sobą aktualną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań, informacje o przebiegu leczenia i ewentualnych alergiach.

Dodatkowo, warto zabrać notatki dotyczące stanu zdrowia, pytań do terapeutów lub innych ważnych informacji, które mogą być przydatne podczas turnusu. Nasz personel jest zawsze gotowy pomóc i dostarczyć wszelkich potrzebnych informacji, aby pobyt i terapia przebiegły sprawnie i efektywnie.