l

Ut wisi enim ad minim veniam, quis laore nostrud exerci tation ulm hedi corper turet suscipit lobortis nisl ut

Recent Posts

    Brak wpisów do wyświetlenia.

Image Alt

Rehabilitacja wad postaw i skolioz

Rehabilitacja wad postaw i skolioz – rozpoznajemy rodzaje i przyczyny wad postawy

Bardzo ważną częścią naszej działalności jest rehabilitacja wad postawy i skolioz u dzieci.

Najczęściej zgłaszają się do nas do ośrodka rodzice z dziećmi u których stwierdzono wadę stóp, kolan lub nieprawidłowość w budowie czy ustawieniu kręgosłupa. Diagnoza najczęściej brzmi: koślawość stóp, koślawość kolan, stopy płasko koślawe, klatka lejkowata, plecy okrągłe, choroba Scheurmana czy też skolioza.

Pomimo, że wstępna diagnoza jest taka sama, dokonujemy u nas w ośrodku na pierwszej wizycie, czyli konsultacji, dogłębnej analizy pacjenta. Wykonujemy szereg testów klinicznych i funkcjonalnych, aby jak najlepiej ocenić problem pacjenta, ale również jego możliwości i ustalić najlepszy indywidualny plan leczenia/rehabilitacji we współpracy z innymi specjalistami. Wszystko to, aby osiągnąć jak najlepsze efekty poprawy lub chociażby zatrzymania schorzenia – jak to ma miejsce np. w przypadku skoliozy u dzieci.

Rehabilitacja wad postawy u dzieci – zacznij terapię już teraz

Im szybciej rozpocznie się rehabilitację skolioz czy wad postawy u dziecka, tym większa szansa na to, że będzie mogło cieszyć się efektami terapii w dorosłym życiu. Rozumiemy, że praca z najmłodszymi wymaga cierpliwości, zrozumienia oraz dobrego podejścia, więc nasi terapeuci są nie tylko wykwalifikowani i profesjonalni, ale również pełni empatii i otwarci na komunikację z młodym pacjentem. Poziom trudności oraz rodzaj ćwiczeń rehabilitacyjnych dobieramy w taki sposób, aby nie przekroczyć możliwości dziecka, ale również pomóc mu pokonywać kolejne wyzwania. Wady postawy u dzieci czy skolioza to problemy, z którymi często pomaga metoda FITS, dlatego też nasi specjaliści chętnie się jej podejmują. Jej częścią jest kompleksowa diagnostyka oraz stopniowe wprowadzanie kolejnych ćwiczeń. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń metodą FITS czuwać będzie specjalnie przeszkolony personel. Pod opieką rehabilitanta szanse na osiągnięcie postępów znacząco wzrosną.

Zachęcamy do sprawdzenia, jakie mamy ćwiczenia na skoliozę. Chętnie odpowiemy także na wszelkie pytania czy wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu.

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wizytę?

Kontakt telefoniczny +48 720 535 535
Email: kontakt@neurorehabilitacjaopole.pl
Adres: ul. Samborska 15 Opole