l

Ut wisi enim ad minim veniam, quis laore nostrud exerci tation ulm hedi corper turet suscipit lobortis nisl ut

Recent Posts

    Brak wpisów do wyświetlenia.

Image Alt

Rehabilitacja pacjenta w śpiączce

Śpiączka

Śpiączka, leczenie i rehabilitacja

Rehabilitacja osób w śpiączce powinna być opracowywana indywidulanie do każdej osoby, podstawą jest wnikliwa diagnostyka i analiza problemów chorego. Program rehabilitacji opracowywany jest indywidualnie i dostosowywany do jednostek chorobowych, aktualnego stanu, ograniczeń  i możliwości pacjenta.

Polega on na stosowaniu stymulacji polisensorycznej (wielozmysłowej), czyli na celowym kształtowaniu bodźców w celu stymulacji i wywołania  odpowiednich prawidłowych wrażeń zmysłowych. Umożliwia poznawanie przez czucie ciała, słuchanie, wąchanie i smakowanie – czyli tworzenie globalnego, wielozmysłowego obrazu świata przez danego pacjenta.  Dostarczanie mózgowi jak najlepszych, akceptowalnych bodźców jako informacji o otaczającym go świecie ma na celu pobudzenie neuronów do tworzenia nowych połączeń neuronalnych, a w konsekwencji do przywrócenia choć części utraconych czynności mózgu u chorych po uszkodzeniem mózgu.

Program rehabilitacji neurologicznej skierowany do pacjentów po uszkodzeniu mózgu w (śpiączce) w stanie wegetatywnym, ograniczonej świadomości może składać się z rehabilitacji metodami stosowanymi w najlepszych klinikach na świecie i są nimi min:. Metoda Stymulacji Bazalnej, Terapii Bazalnej, Bobath, PNF zmodyfikowana do możliwości i ograniczeń chorego. Dodatkowo zawsze kiedy po pierwszej konsultacji zachodzi potrzeba osoba poddana procesowi leczenia i wybudzania konsultowana jest przez najlepszych ekspertów i wprowadzona w proces leczenia od neurologopedii do specjalistów neurologii, chirurgii, urologii, laryngologii, pulmonologii tak aby żywienie pozajelitowe, rurka tracheotomijna czy cewnikowanie nie byty już życiowym problemem chorego i opiekunów

Działania terapeutyczne dostosowywane są do aktualnego stanu zdrowia pacjenta i są na bieżąco monitorowane, omawiane i weryfikowane na przez zespół specjalistów.

W przypadku pacjentów w stanie śpiączce, w stanie minimalnej świadomości aby wystąpił progres w stanie zdrowia pacjenta, neurorehabilitacja musi być indywidualna, systematyczna, całościowa, powtarzalna i długoterminowa.

Celem neurorehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi wszystkich funkcji, które zostały utracone w wyniku choroby a gdy nie jest to możliwe, rehabilitacja ma na celu nauczyć rodzinę pacjenta innych strategii opieki  by radzili sobie na co dzień mimo ciężkiej niepełnosprawności. Akceptacja ograniczeń wynikających z choroby bywa kluczowa w dalszym procesie leczenia.

Podczas procesu neurorehabilitacji ważne jest również utrzymanie tych funkcji mózgu, które nie uległy uszkodzeniu. Ich regularna stymulacja ma zapobiegać ewentualnemu pogorszeniu się stanu pacjenta.

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wizytę?

Kontakt telefoniczny +48 720 535 535
Email: kontakt@neurorehabilitacjaopole.pl
Adres: ul. Samborska 15 Opole