l

Ut wisi enim ad minim veniam, quis laore nostrud exerci tation ulm hedi corper turet suscipit lobortis nisl ut

Recent Posts

    Brak wpisów do wyświetlenia.

Przygotowanie do jazdy na nartach jest doskonałym pretekstem do zaszczepienia w dziecku miłości do sportu

.Jeżeli zauważysz, że twoja pociecha entuzjastycznie reaguje na opowieści związane z narciarstwem , możesz pójść o krok dalej i zaopatrzyć ją w podstawowe atrybuty narciarza – kask, gogle czy same buty narciarskie. Styczność z profesjonalnym sprzętem może sprawić dziecku wielką frajdę!

  • Początkowo warto skorzystać z pożyczonych rzeczy albo tych kupionych z drugiej ręki. Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś/aś wyjazdu i chcesz przetestować, czy dziecko w ogóle będzie zainteresowane tym sportem. To ważne, by dziecko nie marzło na stoku. Wybierając strój narciarski dla dziecka pamiętaj o tym, by ubrania nie krępowały jego ruchów. Warto zdecydować się na bieliznę termiczną, zamiast nakładać na pociechę kolejne warstwy podkoszulek i koszulek. W słoneczne dni na stokach bywa naprawdę ciepło, a gdy dodamy do tego aktywność fizyczną, możemy spodziewać się, że dziecku (i nam) będzie po prostu zbyt ciepło. Ubiór „na cebulkę” to zdecydowanie dobry pomysł.
  • Pamiętaj, że wszystkie akcesoria powinny być dopasowane do wagi, wzrostu i postury malucha. Za duże buty albo zbyt ciasny kask nie tylko go zniechęcą, ale przede wszystkim mogą zrobić mu krzywdę. Nawet jeśli chodzi w nich po domu. W kwestii kolorystyki i wzornictwa daj szkrabowi szansę wybrać coś, w czym będzie czuł się naprawdę dobrze (czasem naklejka z ulubioną postacią z bajki potrafi odmienić punkt widzenia kilkulatka). Ciekawym pomysłem na to, by ułatwić sobie wypatrzenie malucha w większej grupie narciarzy, jest wybranie charakterystycznego koloru kombinezonu lub kasku. W ten sposób szybko znajdziesz swoje dziecko, gdy na chwilę spuścisz z niego wzrok. Dodatkowo, w temacie bezpieczeństwa na stoku, warto ustalić z pociechą stałe miejsce zbiórki. Jeżeli dziecko przewróci się i straci Cię z oczu, będzie dobrze wiedzieć, gdzie na Ciebie czekać. To ważne dla jego poczucia bezpieczeństwa. Zdarza się bowiem, że na stoku robi się dość tłoczno, a ponadto nieco starsze dzieci lubią próbować swej samodzielności oddalając się od opiekunów by poćwiczyć jazdę „na krechę” lub po prostu odłożyć narty na bok i pobawić się w śniegu z rówieśnikami.

Narty z dzieckiem: przygotuj nie tylko głowę i sprzęt, ale też ciało!

Trening mentalny zrobiony, sprzęt dobrany, ale czy przygotowałeś swoje dziecko na większy niż zwykle wysiłek i zimowe warunki atmosferyczne? Często zdarza się, że nawet najlepiej nastawiony do tematu maluch, po styczności ze śniegiem, dużym obciążeniem fizycznym i zakwasami w kolejnych dniach prób jazdy, buntuje się i nie chce kontynuować dalszej nauki.

Dlaczego tak się dzieje? Organizm kilkulatka (ale także dorosłej osoby) potrzebuje treningu, który przystosuje go do nowych okoliczności – zwłaszcza, jeśli do tej pory jego aktywność była mocno ograniczona. Jeśli o tym zapomnimy, narazimy dziecko nie tylko na stres i zmęczenie, lecz także na kontuzje – zwłaszcza nóg i kręgosłupa.

  • Przygotowania warto rozpocząć przynajmniej kilka tygodni (a najlepiej kilka miesięcy) przed wyjazdem na narty. Spacery! pływanie! Zabawy na świeżym powietrzu, ćwiczenia równowagi, zahartowanie dziecka. Przystosowanie malucha do niższych temperatur i większego wysiłku sprawią, że początki lekcji jazdy na nartach będą łatwiejsze.

 

Rozwiążemy Twój problem. Wiemy jak Ci pomóc. Umów pierwszą wizytę +48 720 535 535

Dodaj komentarz